Ballina Opinione Komandant Hoxha: Kërkoj adresën t`i marrë 1000 dollarë për gruan dhe vajzën...

Komandant Hoxha: Kërkoj adresën t`i marrë 1000 dollarë për gruan dhe vajzën e mbuluar

SHPËRNDAJE

Xhezair Shaqiri ka komentuar deklaratën e ministrit austriak, Sebastian Kurz se në Kosovë femrat paguhen për tu mbuluar.

Postimi i plotë i Xhezahir Shaqirit:

Ka disa vite qe kam ndexhuar se femrat qe mbulohen marin ka 500 DOLLAR dhe shum e njerin e kam pyet se a din dikushi te me tregon ku esht kjo adres qe po japin ka 500 d qe te paraqitem edhe un e ti mar nja 1000 dollar sepse gruaja dhe vajza ime jan te mbulluara e bile tei marim leket se nuk jan pak 1000 dolar ne diten e sodit Nese njeri nga lexuesit e komentit tim mund ta kontaktoni ministrin Austriak ju lutem i thoni qe te ma dergon ket adres ku ipen lek per mbules Si po duket se koti jam tu prit qe dikush te me tregon per ndoj adres te till sepse vet lloi i ktij ministri e ka perhapur ket genjeshter.