Ballina Kronika Italianët si shqiptarët, 6 ha marijuanë të mbjella në Foxhia (Video+Foto)

Italianët si shqiptarët, 6 ha marijuanë të mbjella në Foxhia (Video+Foto)

SHPËRNDAJE

Një mega-plantacion marijuane që ishte shtrirë për më shumë se 6 hektarë në territorin e komunës së Ordonës në Foxhia, është zbuluar dhe i është nënshtruar sekuestrimit nga karabinierët e komandos provinciale të qytetit.

marijuana-3-640x427

Policia italiane ka arrestuar 3 kultivuesit e këtij e plantacioni; 1 shtetas italian 2 marokenë e po heton nëse ata punonin për llogari të tyre apo janë pjesë e një organizate ndërkombëtare trafikantësh.

marijuana-2-640x427 marijuana-1-640x427

Gjithashtu forcat e rendit kanë sekuestruar  në vendngjarje një traktor të mbushur me arka me marijuanë, një impiant ujitës, makineri për grirjen bimës narkotike, peshore industriale, si dhe instrumente të përdorura për prodhimin e kultivimin e bimëve të kanabisit.

Loading...