Ballina Kronika I riu vret prindërit dhe 17 fqinj

I riu vret prindërit dhe 17 fqinj

SHPËRNDAJE

Një 26 vjeçar ka vrarë  prindërit e tij në fshatin Yema që ndodhet në jugperëndim të Kinës dhe më pas ka vrarë edhe 17 fqinj të tij.

Autoritetet kineze thanë  se Yang Qingpei vrau prindërit e tij pas një zënke për para që pati me ta të mërkurën dhe nga frika se  vrasja mund të zbulohet vrau edhe komshinjët e tij, raportojnë mediat ndërkombëtare, përcjellë Klan Kosova.

Ai u arrestua disa orë pasi policia zbuloi  trupat e fshatarëve nëpër disa shtëpi.

Kjo është një nga vrasjet më masive e viteve të fundit në Kinë.

Për shkak të mungesës së armëve të zjarrit në këtë vend vrasjet masive zakonisht kryhen me thika, helm, mjete  shpërthyese, apo zjarrvënie, transmeton Klan Kosova.