Ballina Chronicle Gradec, hajdutët i lidhin pronarët e shtëpisë dhe u vjedhin arin

Gradec, hajdutët i lidhin pronarët e shtëpisë dhe u vjedhin arin

Mbrëmë rreth orës 1:20 katër hajdutë kanë hyrë në një shtëpi në fshatin Gradec. Personat e maskuar ua kanë lidhur gojën dhe duatë pronarëve të shtëpisë përderisa ato kanë qenë në gjumë, SH.B 71 vjeç dhe bashkëshortes së tij A.B 69 vjeçare.

Nga MPB njoftojnë se hajdutët kanë arritur të vjedhin disa bizhuteri ari.