Ballina Bota Evakuohen 4 mijë emigrantë në Greqi , për pak sa desh u...

Evakuohen 4 mijë emigrantë në Greqi , për pak sa desh u dogjën në kamp (VIDEO+FOTO)

SHPËRNDAJE

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në kampin e refugjatëve në ishullin Lesbos në Greqi.

Mediat greke raportojnë se zjarri favorizohet nga era e fortë dhe në rrezik janë 4 mijë refugjatë që janë të strehuar në këtë kamp.

Paraprakisht dyshohet se zjarri është i qëllimshëm pas konflikteve me grupe të ndryshme etnike.

Autoritetet greke po marrin masa për evakuimin e refugjatëve që ndodhen në kampin ku ka rënë zjarr.

_91307047_eaf0ce9a-dbf9-4417-9553-a5dee68e1e35

2

Loading...