Ballina Entertainment Dhëndri gati sa nuk vdes nga shakaja tradicionale e dasmës (VIDEO)

Dhëndri gati sa nuk vdes nga shakaja tradicionale e dasmës (VIDEO)

Duhet të jetë shakaja më mizore që gati sa i shkaktoi vdekjen në dhëndri.

Nusja u largua me shpejtësi, ndërsa burri u sulmua me bombola për fikjen e zjarrit.

Aq shumë rrëmujë u krijua sa që ishte e vështirë të kuptoje se kush ishte dhëndri. Ngjarja ka ndodhur në Kinë dhe tradita vendase e njohur si “nao dongfang”, krijon një shaka për çiftin në ditën e dasmës.

Rreth 80% e çifteve të intervistuara thanë se u ishte bërë një shaka gjatë ditës së dasmës. Vitin e kaluar, një dhëndër në tentativë për fshehur nga miqtë, ra nga kati i gjashtë duke gjetur vdekjen.

Më shumë se gjysma e tyre nuk i pëlqejnë rrengjet gjatë ditës së dasmës.

Videoja e fundit e shpërndarë është përhapur gjerësisht në rrjetet sociale duke u shoqëruar me një valë kritikash, shkruan Ora, përcjellë Klan Kosova.