Ballina Aktualitet Nikolla Gruevski do të rrëfehet në PSP?!

Nikolla Gruevski do të rrëfehet në PSP?!

SHPËRNDAJE
Vazhdojnë hetimet në Prokurorinë Speciale Publike të personave të lidhur me bisedat e përgjuara në mënyrë ilegale, transmeton TetovaSot.
Për momentin nuk dihet saktë se kush është i thirrur për t`u marr në pyetje në PSP pasi që procedurat janë të fshehta.
Javën e kaluar në PSP ishin: lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, ish ministri i kulturës, Arifikmet Xhemaili, Silvana Boneva, tani anëtar i KSHZ-së dhe Samka ibrahimovski, kryetar i PCER.
Jo zyrtarisht merret vesh që gjatë kësaj jave, në PSP do të rrëfehet edhe ish kryeministri i Maqedonië, Nikolla Gruevski.