Ukrainë, shpërthim i fuqishëm nga toka (Video)

Ky është momenti kur një tub nëntokësor shpërthen, duke dërguar copa dheu dhe gurësh në ajër, duke dëmtuar banesa dhe makina aty pranë...


Ky është momenti kur një tub nëntokësor shpërthen, duke dërguar copa dheu dhe gurësh në ajër, duke dëmtuar banesa dhe makina aty pranë.
Shpërthimi i fuqishëm i tubacionit të ujit ndodhi të hënën në kryeqytetin e Ukrainës në Kiev. Shpërthimi spektakolar la gjashtë vrima katrore në tokë, ndërsa ujit dhe balta përmbytën rrugët. Gurët dhe dheu janë ngritur në 6 kate apo 25 metra lartësi.
Autoritetet kanë paralajmëruar dëmshpërblim për banorët e prekur nga dpmet. Mediat lokale raportojnë se shpërthimi i së martës ishte shkaktuar nga testimi hidraulik mbi tubat që u instaluan në vitin 1979.

Related

Video Lajme 6975429654908932333

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item