VIDEO/Mbappe mahnit sërish, aksioni që tregon pse kushton mbi 100 milionë euro

Talenti i Monaco, Kylian Mbappe edhe një herë ka treguar pse është një ndër futbollistët më të kërkuar nga klubet e mëdha. Në fitoren ...


Talenti i Monaco, Kylian Mbappe edhe një herë ka treguar pse është një ndër futbollistët më të kërkuar nga klubet e mëdha. Në fitoren 4-0 të Monacos kundër Lille, sulmuesi 18 vjeçar dha dy asiste. Në golin e Bernardo Silvas, Mbappe e kaloi me një vrapim të shpejtë kundërshtarin dhe tregoi klasin e tij brenda zonës me veprime të shpejta para se të jepte asistin për 2-0. Ndërsa në minutën e 69 ia ndaloi bukur me të parën një top Falcaos që e kishte të lehtë të shënonte. Dy ndeshje pa përfunduar kampionati, Mbappe ka 25 gola dhe 11 asiste. Monaco me fitoren e së dielës e siguroi titullin kampion në Francë.

Related

Sport 1538013297832822690

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item