Arbana Xharra shpalosë për herë të parë historinë e saj (Video)

Ish-gazetarja Arbana Xharra, e cila së fundmi u bë pjesë e politikës ka folur rreth karrierës së saj që nga fillimi, duke treguar m...


Ish-gazetarja Arbana Xharra, e cila së fundmi u bë pjesë e politikës ka folur rreth karrierës së saj që nga fillimi, duke treguar më pas arsyet që e shtynë ta lë profesionin e mëparshëm për t’u bërë pjesë e politikës, duke u anëtarësuar në Partinë Demokratike.

Xharra ka treguar se kur filloi të merrej me gazetari, mediat ku ajo zhvilloi profesionin e saj dhe çmimet që mori gjatë kohës kur ishte pjesë e gazetarisë.
Ish-gazetarja ka folur për temat rreth të cilave ka shkruar e u bë e njohur për qëndrimet e saj. Xharra ka treguar se cilat ishin çështjet më të rëndësishme, sipas saj, me të cilat ajo është marrë.
Xharra ka shpjeguar arsyet që e shtynë të inkuadrohej në politikë dhe pse zgjodhi pikërisht PDK’në për të vazhduar aktivitetin e saj.
Ndiqeni rrëfimin e plotë të Xharrës:

Related

Video Lajme 6204011816040769467

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item