PAMJET DRAMATIKE/ Makinë bombë kundër civilëve që po evakuoheshin në Aleppo, 100 të vrarë (VIDEO/FOTO+18)

Të paktën 100 persona mbetën të vrarë në fshatin Rashideen në afërsi të Alepos  dhe shumë të tjerë u plagosën pasi një makinë-bombë god...


Të paktën 100 persona mbetën të vrarë në fshatin Rashideen në afërsi të Alepos  dhe shumë të tjerë u plagosën pasi një makinë-bombë goditi autobusët që po transportonin civilë sirianë të cilët po evakuoheshin nga qytetet e rrethuara nga rebelët. Organizata Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut njoftoi se shpërthimi goditi një autokolonë me sirianë kryesisht të sektit shiit. Banorët po largoheshin nga dy fshatra drejt Alepos, pas arritjes së një marrëveshjeje për evakuimin e popullatës në rrezik.
Mijëra sirianë po përpiqen të gjejnë strehim në zona më të sigurta, duke braktisur komunitetet e tyre të mbërthyera në konfliktin mes forcave kryengritëse dhe atyre qeveritare si dhe luftës kundër ISIS.

Related

Top Lajmi 5455354254813486703

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item