Ballina Aktualitet STUHIA E SHEKULLIT: Mot i stuhishëm që nuk mbahet mend përfshiu kryqendrën...

STUHIA E SHEKULLIT: Mot i stuhishëm që nuk mbahet mend përfshiu kryqendrën çeçene, ka edhe viktima

SHPËRNDAJE

Një grua vdiq, kurse një burrë u lëndua nga shtërngata që goditi Groznin, kryeqytetin e Çeçenisë.

Era e fuqishme rrëzoi drunjtë, çatitë e shtëpive dhe billbordet e reklamave. kurse rrugët u përmbytën nga shiu. Në qytet u shpall gjendje e jashtëzakonshme, transmeton Tetova News.

Janë dëmtuar çatitë e shumë objekteve, duke përfshirë shkolla, spitale, institucione kulturore, qendra sportive dhe një stacion televiziv. Era e fuqishme rrëzoi skelen e një kantieri ndërtimi dhe kjo shkaktoi vdekjen e gruas 21 vjeçe.

Stuhia goditi edhe rezidencën e Presidentit çeçen, Ramzan Kadirov./Flurudha

Loading...