Një vrasje barbare në Himarë!

Nga Sali Berisha Te dash miq, dje nje turist rus, qe se bashku me familjen kishte zgjedhur bregun e Himares per endrren e pushime...


Nga Sali Berisha
Te dash miq, dje nje turist rus, qe se bashku me familjen kishte zgjedhur bregun e Himares per endrren e pushimeve te ketij viti, u vra barbarisht. E them barbarisht sepse ate e vrau nje barbar me motor uji apo skaf, i cili, pasi i kaloi si shtaze mbi trupin e tij, e la te luftonte me vdekjen pa ndihme, e braktisi me shpresen se krimin e tij monstruoz do ta perpinin thellesit e Jonit.
Por barbaria nuk eshte vetem e vrasesit, eshte po kaq e shemtuar e atyre me uniforme qe padyshim e dine por e fshehin autorin e krimit te shemtuar, eshte e bay wach-ve qe Edvin Genjeshtari i reklamoi aq me te madhe por dhe e cdo njerit qe mund te ndihmoje dhe hesht per te mbrojtur vrasesin barbar.
Duke i shprehur ngushellimet me te sinqerta familjes Kaiumav per humbjen e njeriut te tyre me te dashur, i beje thirrj prokurorise se shtetit te marre cdo mase dhe te premtoje cdo shperblim per te gjetur me urgjence vrasesin primitiv dhe fshehesit e tij te ligj! sb

Related

Opinione 7902860114363706209

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item