Ballina Aktualitet Ja si ndodhi shpërthimi pranë rajonit të policisë në Cizre të Turqisë...

Ja si ndodhi shpërthimi pranë rajonit të policisë në Cizre të Turqisë (VIDEO)

SHPËRNDAJE
Shpërthimi i një kamioni të mbushur me eksplozivë, dy ditë më parë pranë një rajoni policie në qytetin Cizre në Turqi, la të vdekur 11 oficerë policie, si dhe u plagosën 78 persona.
Zyrtarisht, ende asnjë grup nuk e ka marrë përsipër aktin, por media qeveritare turke, Anadolu Agency raportoi se përgjegjës ishin militantët Kurdë të PKK-së.
Ndërkaq, janë publikuar së fundmi edhe pamjet nga kamerat e sigurisë të momentit shpërthimit. Në video duket momenti kur kamioni i mbushur me ekslozivë ndalon pranë rajonit të policisë, dhe menjëherë më pas shihet shpërthimi i fuqishëm
Cizre është një qyte me shumicë Kurde, ku edhe më parë ka patur përplasje mes ushtrisë turke dhe militantëve të PKK.
The moment the bomb explodes in #Cizre in the attack against the #Turkish police station. Ja si ndodhi shpërthimi pranë rajonit të policisë në #Cizre të Turqisë Shpërthimi i një kamioni të mbushur me eksplozivë, dy ditë më parë pranë një rajoni policie në qytetin Cizre në Turqi, la të vdekur 11 oficerë policie, si dhe u plagosën 78 persona. Zyrtarisht, ende asnjë grup nuk e ka marrë përsipër aktin, por media qeveritare turke, Anadolu Agency raportoi se përgjegjës ishin militantët Kurdë të PKK-së. Ndërkaq, janë publikuar së fundmi edhe pamjet nga kamerat e sigurisë të momentit shpërthimit. Në video duket momenti kur kamioni i mbushur me ekslozivë ndalon pranë rajonit të policisë, dhe menjëherë më pas shihet shpërthimi i fuqishëm Cizre është një qyte me shumicë Kurde, ku edhe më parë ka patur përplasje mes ushtrisë turke dhe militantëve të PKK. #Turkey
A video posted by Tetova News (@tetovanews) on Aug 28, 2016 at 7:29am PDT
Loading...