Dëshmi tronditëse në Hasanbeg: I kërkova nënës hallallëk, dhe më se pashë (VIDEO)

Abdylaziz Muharemi, i biri i të ndjerës Gjillmez Muharemi e cila humbi jetën në vërshimet, rrëfen me lot në sy momentin kur ka parë n...


Abdylaziz Muharemi, i biri i të ndjerës Gjillmez Muharemi e cila humbi jetën në vërshimet, rrëfen me lot në sy momentin kur ka parë nënën e tij për herë të fundit, para se vërshimet ta marrin atë. Ai sqaron se trupi i pajetë i 76 vjeçares është gjetur 2-3 kilometra larg shtëpisë së saj. Muharemi thotë se e gjithë familja e tij ka qenë tejet e rrezikuar, por fatkeqësisht nuk arritën ta shpëtojnë edhe nënën e tij.
Muharemi, shprehet tejet i indinjuar nga udhëheqësia politike shqiptare. Zoti i vraftë Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin, thotë ai.
E ndjera Gjillmez Muharemi është varrosur dje, ndërsa familja Muharremi vazhdon të jetojë në nënkulm, pa kushtet elementare për jetë. /SHENJA/

Related

Top Lajm 2785605955813204041

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item