Berat/ Burri qëllon gruan dhe djalin me thikë

Berat­ Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin pak para mesnate. Për shkak të një konflikti një 55­vjeçar ka plagosur gruan dhe d...


Berat­ Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin pak para mesnate. Për shkak të një konflikti një 55­vjeçar ka plagosur gruan dhe djalin e tij me thikë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Kodra e Sulmit’ në Berat. Fatos Çela ka plagosur me thikë gruan e tij 55­vjeçaren Mate Çela. Gjithashtu i plagosur në krah ka mbetur i plagosur edhe djali i çiftit Ë.Ç,28­vjeç. Dy të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën pasi sipas mjekëve ato kanë plagë të lehta, sipërfaqësore. Uniformat blu janë lajmëruar nga fqinjët e çiftit, të cilët kanë dëgjuar të bërtiturat që dilnin nga brenda banesës. Menjëherë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes ku ka shoqëruar 55­vjeçarin Fatos Çela, i cili akuzohet për ‘Dhunë në familje’.
Policia po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes, ndërkohë që të dhënat paraprake flasin për një konflikt banal.

Related

Kronika 3920079115044176337

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item