Këta janë 11 lojtarët më të mirë të EURO 2016

Uefa pas cdo ndeshje bën renditjen e lojtarëve më të mirë, ku i pari është ylli i Francës, Dimitri Payet. Ai ka drejtuar Francën ...Uefa pas cdo ndeshje bën renditjen e lojtarëve më të mirë, ku i pari është ylli i Francës, Dimitri Payet.
Ai ka drejtuar Francën këtë kampionat drejt gjysmëfinales, me tre gola dhe dy asistime.
Në vendin e dytë është Gareth Bale, që ka shënuar 3 gola për Uellsin dhe ka ndihmuar skuadrën e tij të kualifikohet në gjysmëfinale, ku do të luajnë kundër Portugalisë, raporton syri.net.
Në vendin e tretë është Kevin de Bruyne, i cili është eliminuar nga Euro 2016, pas humbjes 3:1 nga Uellsi në çerekfinale.
Befasi është se, Cristiano Ronaldo renditet vetëm i 11’ti, pavarësisht se me Kombëtaren e tij ka kaluar në çerekfinale.


Related

Sport 4633330357036096446

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item