Ja Video/ 2 minutat e supergrabitjes së 1 milion eurove në Rinas

Pamjet në videon më poshtë tregojnë supergrabitjen e 1 milion eurove në aeroportin e Rinasit të enjten e javës së shkuar. Sipas kët...


Pamjet në videon më poshtë tregojnë supergrabitjen e 1 milion eurove në aeroportin e Rinasit të enjten e javës së shkuar. Sipas këtyre pamjeve që i përkasin orës 14:20 në vendndalimin e avionit të një linje ndërkombëtare ndodhen në pak metra, avioni dhe përballë tij makina e blinduar e shoqërisë private të sigurimit “Nazeri 200”, që kishte të ngarkuara paratë e transportuara.
Mes tyre në turi të makinës së blinduar ndodhej edhe një makinë e dytë që shoqëron avionët e linjave pas uljes për në vendndalimin e tyre. Bëhet fjalë për një makinë të shërbimeve të konçensionarit TIA.  Dy minuta me pas, gjendja ne vendin e grabitjes eshte po e tille, pa ndryshime ne vendodhjen e avionit, makines se blinduar te parave dhe makines se sherbimit te koncesionarit te aeroportit-TIA.
Dy minuta të tjera mq pas, nq 14:24, benzi i grabitesve mbqrrin aty dhe parkon vetqm 10-12 metra larg nga makina e parave, makina e shqrbimeve, avioni-tqgjendur thuajse nq njq vijq tq drejtq.
Ne pamjet qe Skandal.al po publikon, duket qartq se, nga makina e grabitesve, del vetqm njqri prej grabitqsve, ai drejtohet nq derqn e hapur nq krahun e djathtq tq makinqs sq blinduar ku ndodheshin paratq.
Nq sekondat qq grabitqsi është në derën e hapur, në krahun e djathtë të makinës së blinduar të parave, makina e shërbimit të koncesionarit të aeroportit-TIA, nis të lëvizë dhe largohet nga vendi ku po qëndronte prej minutash, para se të niste grabitja.
Video:

Related

Top Lajm 3127434107648630283

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item