Ja kush është snajperisti që vrau 5 policë në Dallas

25-vjeçari Micah Xavier Johnson është përgjegjës për vrasjen me snajper të 5 policëve në Dallas, gjatë protestës kundër vrasjes së një a...


25-vjeçari Micah Xavier Johnson është përgjegjës për vrasjen me snajper të 5 policëve në Dallas, gjatë protestës kundër vrasjes së një afroamerikani në SHBA. Mësohet se Johnson kishte lindur në Meskuit, Teksas, dhe ishte pa precedentë penalë. Sipas Departamentit Amerikan të Mbrojtjes, Micah Xavier Johnson kishte shërbyer në Afganistan nga nëntori 2013 deri në korrik 2014. Pas sulmit në Dallas, ku vrau me snajper 5 policë dhe plagosi 7 të tjerë, Micah Johnson u mbyll brenda një garazhi. Gjatë komunikimit me negociatorët, ai deklaroi se kishte vepruar i vetëm dhe kishte si qëllim të vriste policë të bardhë. Micah Xavier Johnson nuk pranoi të dorëzohej dhe policia futi në garazh një robot bombë, duke e lënë të vdekur.

Related

Kronika 8755245545568718354

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item