Google inauguron linjën SHBA-Japoni, internet me shpejtësi 60 terabit

Kablloja e internetit që do të lidh Japoninë me SHBA-të përmes oqeanit do të lançohet sot. NEC Corporation ka lajmëruar se faza e te...


Kablloja e internetit që do të lidh Japoninë me SHBA-të përmes oqeanit do të lançohet sot.
NEC Corporation ka lajmëruar se faza e testimit dhe e ndërtimit të lidhjës trans-oqeanike është përmbyllur me sukses.
Lidhja e emëruar “Faster” është e gatshme tani për shërbim. E gjithë lidhja shtrihet në gjatësi prej 9,000 km dhe lidh Oregonin me Chiba-në.
Faster do të sjell internet super të shpejt prej 60 terabit për sekond. Për më shumë, ky shërbim do të ofroj internet dhe komunikim më të shpejtë në mes dy kontinenteve, Azisë dhe Amerikës Veriore./a.m.

Related

Teknologji 5039161955117940857

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item