Foto/ Vdes nga kafshimi i gjarprit, ngjallet kur duan t’i vënë flakën, por…

Një burrë indian mendohet të kenë vdekur pasi u kafshuar nga një gjarpër, por u ngrit nga varri kur të afërmit që e mendonin të vdeku...


Një burrë indian mendohet të kenë vdekur pasi u kafshuar nga një gjarpër, por u ngrit nga varri kur të afërmit që e mendonin të vdekur do ta digjnin në turrën e druve gjatë funeralit, pasi ajo u vu zjarri – vetëm për të vdekur ‘përsëri’ pasi vizitoi një ilaç tradicional.
Burri 23-vjeçar, i njohur vetëm me emrin e tij të parë Sandeep, kishte shkuar për të mbledhur dru në një pyll, por pas largimit nga fshati i tij në Madhya Pradesh, të Indisë, ai ishte kafshuar nga një gjarpër helmues.
Ai u dërgua te një mjek tantrik me shpresën se ai mund ta sillne të jetë duke përdorur metodat tradicionale për ta shpëtuar atë, por as kjo ndërhyrje nuk bëri efekt.
Duke besuar se ai kishte humbur luftën e tij për jetën, të afërmit vendosën për ta djegur trupin e tij në një varrezë lokale.
Pikërisht aty buri është ngritur nga varri duke lëvizur dhe dhënë shenja se ai ishte gjallë.
Të afërmit e dërguan përsëri burin në spital, por ai më pas ka vdekur “për herë të dytë”, kësaj here nga plagët e marra si pasojë e djegies nga flakët.

Related

Lajme te rralla 6065286800375620878

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item