Euro 2016, ja skuadrat dhe lojtarët më të klikuar në Facebook

Rrjeti social “Facebook” ka publikuar disa të dhëna mjaft të veçanta rreth Euro 2016, duke përpiluar renditjet e skuadrave e lojtarëve ...


Rrjeti social “Facebook” ka publikuar disa të dhëna mjaft të veçanta rreth Euro 2016, duke përpiluar renditjet e skuadrave e lojtarëve që kanë pasur mbështetjen më të gjerë nga publiku apo atyre që kanë fituar një popullaritet të jashtëzakonshëm gjatë aktivitetit.
Mes faqeve të skuadrave kombëtare në Facebook, ajo e Italisë ishte më e klikuara, ndërsa ajo e Islandës kishte pasur rritjen më të ndjeshme të ndjekësve, një kategori në të cilën spikat edhe Shqipëria.
200529419-e10417cb-39f9-4d51-8463-74d152b29618
10 faqet zyrtare të Kombëtareve me më shumë klikime në Facebook gjatë Europianit (sipas radhës):
Italia, Portugalia, Franca, Polonia, Anglia, Kroacia, Gjermania, Belgjika, Spanja, Uellsi.
aron gunarson
10 Kombëtaret, faqet e të cilave në Facebook kanë pasur rritjen më të ndjeshme të ndjekësve:
Islanda – 170.8%
Irlanda e Veriut – 52.9%
Uellsi – 47.9%
Polonia – 43.9%
Hungaria – 34.4%
Irlanda – 32.3%
Rumania – 27.7%
Shqipëria – 27.7%
Sllovenia – 22.8%
Portugalia – 18.4%
ronaldo
10 faqet më të klikuara të lojtarëve në Facebook (sipas radhës):
Kristiano Ronaldo, Garet Beil, Kuba Blashczikovski, Mesut Ozil, Bastian Shvajnshtajger, Serxhio Ramos, Zlatan Ibrahimoviç, Lukas Pizhçek, Toni Kros, Antuan Griezman
2E6C76A100000578-3317704-image-a-100_1447457123139
10 lojtarët me rritjen më të madhe të ndjekësve në Facebook:
Bartozh Kapushtka – 538.4%
Marius Stepinski – 471.6%
Graciano Pele – 300.1%
Lukas Fabianski – 279.7%
Piotr Zielinski – 248.2%
Elmar Bjarnason – 229.9%
Hanes Halldorson – 207.9%
Brel Embolo – 171.7%
Jon Dadi Bodvarson – 152.1%
Bartosh Salamon – 120.5%

Në seksionin video, ndër më të parat ishin mbërritja e Italisë në kampin stërvitor në Francë (908 mijë shikime), si dhe konferenca për shtyp e Roi Hoxhson një ditë pas eliminimit të Anglisë nga Islanda (326 mijë shikime).

Related

Sport 7916186888373886061

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item