Zgjedhjet në SHBA; Arrestohet britaniku, tentoi të vriste Trump

Një i ri britanik ka tentuar t’i marrë armën një oficeri policie për të qëlluar ndaj Donald Trump gjatë një takimi të këtij të fundi...


Një i ri britanik ka tentuar t’i marrë armën një oficeri policie për të qëlluar ndaj Donald Trump gjatë një takimi të këtij të fundit me mbështetësit në Las Vegas.

20-vjeçari Michael Steven Sandford ka pranuar se kishte në plan që të qëllonte ndaj Donald Trump prej një vit, e kishte vendosur që të vepronte pasi kishte vetëbesim.

Nga sa raportohet 20-vjeçari ka shtuar se nëse nuk do të tentonte të qëllonte gjatë këtij takimi do e bënte në takimin e radhës që Trump do të kishte në Feniks.

Sipas Associated Press Michael Steven Sandford ishte i papunë, ai qëndronte prej kohësh si ilegal në SHBA dhe jetonte në makinën e tij.


Related

Top Lajm 73819846476265235

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item