Vrau katër persona në Qipro, ja kush është shqiptari që kreu masakrën

Është zbuluar nga ane e autoriteteve në Qipro, identiteti dhe foto e shqiptarit që kreu masakrën me armë zjarri që ka tronditur vendin...


Është zbuluar nga ane e autoriteteve në Qipro, identiteti dhe foto e shqiptarit që kreu masakrën me armë zjarri që ka tronditur vendin ishullor.
Ngjarja ndodhi në Ayia Napa të Qipros mbrëmjen e së enjtes dhe rezultoi me vdekjen e katër personave.
Shqiptari i identifikuar është Aleks Burreli, 48 vjeç. Ai është shpallur në kërkim nga Policia vendase, e cila ka nisur edhe një operacion madhor për kapjen e tij.
Ngjarja ndodhi natën e kaluar në një restorant në Agia Napa, në bregun jugor të ishullit të Qipros.
Nga të shtënat mbeti i vrarë biznesmei dhe dy truproja që e shoqëronin atë. Gjithçka ndodhur në sy të fëmijëve, që mbeten të traumatizuar.
Viktimat u identifikuan si Fanos Kalopsidiotis, 46-vjec dhe cifti Elias Hadjiefstathiou dhe gruaja e tij Skevi Hadjiefstathiou, 39-vjec. Policia thotë se për sulmin u përdorën kallashnikovë, nderkohe qe kane nisur hetimet.

Related

Kronika 332781502356300993

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item