U përdhunua nga 33 persona, protestë e pazakontë në Rio në mështetje të 16 vjeçares (FOTO)

  Rio de Paz  përfaqësues i një OJQ në Rio de Janero ka organizuar një protestë të pazakontë në lidhje me dhunën ndaj grave, dhe sidomos ...

 Rio de Paz  përfaqësues i një OJQ në Rio de Janero ka organizuar një protestë të pazakontë në lidhje me dhunën ndaj grave, dhe sidomos përdhunimit në grup.
Kjo protestë është organizuar fill pas ngjarjes makabre në një lagje të varfër  në Rio ku një adoleshente 16 vjece u përdhunua nga të paktën 33 persona dhe pamjet u hodhën në Web faqet e internetit.
Ai ka shfaqur portretet e 420 portrete modelesh të mbuluar gojën me një dorë të gjakosur dhe në tokë të hapura po 420 palë të brendshme femrash.
Rio de Paz i cili tha se 420 palë mbathje  përfaqësojnë numrin e grave të dhunuara në Brazil çdo 72 orë.
Kjo është për të ardhur keq  dhe ndodh pikërisht në një  botë që ne jetojmë, njeriu që nuk ka kontrollin e vetes  nuk është më mirë se një kafshë, madje unë guxoj të them që kafsha është më mirë.Related

Kronika 4521145233791811775

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item