Trishtimi pas eleminimit nga "matematika"

Tifozët shqiptarë ishin mrekullia e këtij evropiani. Në Francë, por edhe këtu në Shqipëri. Për herë të parë në Tirane u krijua një Fan ...


Tifozët shqiptarë ishin mrekullia e këtij evropiani. Në Francë, por edhe këtu në Shqipëri. Për herë të parë në Tirane u krijua një Fan Zone.

Në mbrëmjen e se mërkurës atje ishte edhe Sali Juniku i Top Channel i cili mori përshtypjet dhe emocionet e kësaj aventure të jashtëzakonshme të Shqipërisë në Euro 2016.

Dëshpërimi më i madh pas kombëtares, u ndje tek tifozët kuqezi të cilët pasditen e mërkurë për herë të parë bënë tifo për 90 minuta për përfaqësueses hungareze.

Por tifozët tanë janë të kënaqur me lojërat që bënë të besuarit e De Biasit në 3 ndeshjet e evropianit dhe sidomos me atë fitore historike ndaj Rumanisë.

Pavarësisht eliminimit të pamerituar, ata mendojnë se Shqipëria ka dalë e fituar nga Francë 2016.

Related

Top Lajm 2285352068974413250

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item