Takim i vendeve themeluese të BE-së pas referendumit britanik

Shefat e diplomacive të gjashtë vendeve themeluese të Bashkimit Evropian do të takohen nesër në Berlin për të analizuar pasojat e refere...


Shefat e diplomacive të gjashtë vendeve themeluese të Bashkimit Evropian do të takohen nesër në Berlin për të analizuar pasojat e referendumit britanik, njoftoi sot Ministria e Jashtme gjermane.

“Ministri i Jashtëm, Frank-Walter Steinmeier do të presë më 25 qershor ministrat e Jashtëm francez, Jean-Marc Ayrault, holandezin Bert Koenders, italianin Paolo Gentiloni, belgun Didier Reynders dhe luksemburgasin Jean Asselborn për diskutime dhe për shkëmbim idesh për temat aktuale të politikës evropiane”, sipas një komunikate të Ministrisë së Jashtme gjermane.

Related

Botë 508470345411140959

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item