Sondazhi i fundit, 53 % e britanikëve mbështesin largimin nga BE

Mbështetja për largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian po rritet, teksa anketat e fundit të realizuara nga The Guardian dh...


Mbështetja për largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian po rritet, teksa anketat e fundit të realizuara nga The Guardian dhe ICM sugjerojnë për një epërsi prej gjashtë për qind të kampit pro largimit.
Nja 53 për qind e britanikëve janë pro largimit nga BE’ja, kurse 47 për qind janë kundër, sipas hulumtimit të kryer gjatë fundjavës.
Shifrat përbëjnë shqetësim të madh për kryeministrin David Cameron, George Osbornen dhe Partinë Laburiste./a.m.

Related

Top Lajm 250270286881596864

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item