Sa para i fiton Shqipëria për fitoren kundër Rumanisë

Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të mira financiare Kombëtares. Fitorja kundër Rumanisë do...


Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të mira financiare Kombëtares.

Fitorja kundër Rumanisë do të sjellë edhe një milion euro shtesë si bonus.
Kështu kishte vendosur para fillimit të kampionatit Evropian, UEFA që ndan nga një milion euro për ekipet fituese dhe 500 mijë për barazim, kurse kombëtarja që pëson humbje nuk shpërblehet.
Shqipëria me këtë fitore ka siguruar vendin e tretë me po aq pikë në grupin A, e cila bën që kuqezinjtë të shpresojnë në një kualifikim ma tutje. /Telegrafi/

Related

Sport 3693991473411819232

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item