Refugjatja nga Iraku martohet me policin maqedonas

Në rrugën e vet nga Bagdadi për në Londër, refugjatja irakiane Nura Arkavazi (20) është dashuruar në policin maqedonas, Bobi Dodevsk...


Në rrugën e vet nga Bagdadi për në Londër, refugjatja irakiane Nura Arkavazi (20) është dashuruar në policin maqedonas, Bobi Dodevski nga Kumanova. 

Edhe përskaj kundërshtimit të familjarëve të saj, Nura ka vendosur ta vazhdojë jetën në Kumanovë dhe të krijojë familje në Maqedoni me policin 14 vite më të moshuar, transmeton Gazeta Lajm.Dasma e tyre sipas gjitha gjasave do të bëhet më 13 korrik, kur është ditëlindja e Nuras. Mediumet maqedonase shkruajnë se Arkavazi dhe Dodevski me shumë emocioen flasin për dashurinë e tyre, për të cilën thonë se ka ndodhur si në film.

Related

Maqedoni 3598088479561962720

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item