“Politikanët shqiptarë në Francë kalojnë si skutha, askush nuk i duron dot”

“Çfarë vlen më shumë? Të të ndjekin njerëzit gjithë përkushtim, dashuri dhe shpresë, siç ndjekin kombëtaren? Apo të vjedhësh nja ca te...


“Çfarë vlen më shumë? Të të ndjekin njerëzit gjithë përkushtim, dashuri dhe shpresë, siç ndjekin kombëtaren? Apo të vjedhësh nja ca tendera, të bësh ca lekë të qelbura (për të blerë ndonjë këpucë Armani), mos të të durojë dot njeri e të mbetesh në histori për padrejtësitë që u ke bërë njerëzve të tu…?!”
Këtë pyetje ka shtruar aktivistja Edlira Çepani në një status të publikuar në Facebook, duke vënë përballë politikën dhe futbollin.
“Kalojnë si skutha dhe njerëzit nuk i durojnë dot,” ka treguar Edlira duke iu referuar politikanëve që kanë shkuar në Francë për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Francë dhe reagimeve që këto figura politike shkaktojnë tek populli shqiptar.


Related

Top Lajm 6427398750052098438

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item