Modelja turke që ‘ofendoi’ Erdoganin: Nuk kam besim te drejtësia turke

Ish-Miss Turqia Merve Büyüksaraç thotë se ka ‘humbur besimin’ në sistemin turk të drejtësisë, pasi një gjykatë lokale e dënoi atë me b...


Ish-Miss Turqia Merve Büyüksaraç thotë se ka ‘humbur besimin’ në sistemin turk të drejtësisë, pasi një gjykatë lokale e dënoi atë me burg për ‘ofendim’ të Presidentit Recep Tayyip Erdoğan.
“Mund të them se e kam humbur besimin në sistemin e drejtësisë së Turqisë”, tha Büyüksaraç për Sputnik. Modelja u dënua me dy muaj dhe 17 ditë burg për ‘ofendim’ të Erdogan pas një publikimi të nj poezie në Instagram, e cila u interpretua si fyese per presidentin.

Related

Showbiz 1809320476056108110

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item