Makina përplaset nga treni, vdes e gjithë familja

Pesë anëtarët e një familjeje, përfshirë 3 fëmijë të mitur, kanë humbur tragjikisht jetën në jug të Kolorados, SHBA, pasi një tren pas...


Pesë anëtarët e një familjeje, përfshirë 3 fëmijë të mitur, kanë humbur tragjikisht jetën në jug të Kolorados, SHBA, pasi një tren pasagjerësh u përplas me makinën me të cilin ata udhëtonin. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së dielën, ndërsa familja mësohet se ishte nisur për në Kishë. Sipas policisë, drejtuesi i trenit bëri një manovër të gabuar dhe nuk mundi të evitonte përplasjen.
Steve Miller dhe bashkëshortja e tij Christina mbetën të vdekur në vend, ashtu sikurse tre vajzat e tyre, 6 dhe 3 vjeç, ndërsa më e vogla 8 muajshe. E vetmja që shpëtoi ishte vajza e madhe e çiftit, 4 – vjeçarja Heidi, e cila pësoi dëmtime të rënda, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Në trenin që ishte nisur nga Chicago për në Los Angeles ndodheshin 286 pasagjerë, që fatmirësisht nuk pësuan dëmtime.

Related

Kronika 6648230853066430943

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item