Italia bind ndaj Belgjikës, shihni ç’gol bën Pelle (Video)

Italia ka shënuar fitore kundër Belgjikës në kuadër të Grupit E Italia ka fituar derbin e Grupit E në Euro 2016, duke mposhtur Be...


Italia ka shënuar fitore kundër Belgjikës në kuadër të Grupit E

Italia ka fituar derbin e Grupit E në Euro 2016, duke mposhtur Belgjikën favorite me rezultat të pastër 2:0.
Belgjika ka qenë dominuese në këtë takim, por një gol i mesfushorit Giaccherini në pjesën e parë dhe një i Graciano Pelle në pjesën e dytë i kanë mjaftuar Italisë për të marrë tre pikët e para.
Pas kësaj fitoreje Italia kryeson grupin me 3 pikë, ndërsa Belgjika është e fundit me zero pikë.
A video posted by Ben Pullen (@brizben) on

Related

Sport 744510707318095532

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item