ISIS merr përsipër masakrën e homoseksualëve në SHBA

ISIS kishte thënë se do të sulmonte në Florida tri ditë para se një atentator fanatik me një armë sulmi AR-15 të vriste të paktën 50 p...


ISIS kishte thënë se do të sulmonte në Florida tri ditë para se një atentator fanatik me një armë sulmi AR-15 të vriste të paktën 50 persona në një klub nate homoseksualësh, sipas profileve në Tëitter që kanë lidhje me grupin terrorist.
Shërbimet e sigurimit në Florida kanë konfirmuar se vrasësi është 29-vjeçari Omar Mateen, një qytetar i SHBA me prindëri afganë dhe llogaritë e ISIS në Twitter kanë shpërndarë një imazh të tijin me pistoletë.
Disa profile që kanë lidhje me ISIS në Twitter i kanë marrë pësripër veprimet e Matin, edhe pse nuk ka pasur ende një reagim zyrtar nga grupi.

Related

Top Lajm 1688072907948640237

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item