Indi, binjakët siamezë kanë 4 duar, 2 këmbë dhe 1 organ gjenital

Një nënë indiane ka lindur binjakët që kanë dy palë duar por që ndajnë një palë këmbë. Binjakët- një djalë dhe një vajzë-gjithashtu nda...


Një nënë indiane ka lindur binjakët që kanë dy palë duar por që ndajnë një palë këmbë. Binjakët- një djalë dhe një vajzë-gjithashtu ndajnë çdo organ jetësor.Nëna e tyre Shivrajo Devi, 24 vjeçe, lindi në një klinikë private në fshatin Buxar, të Indisë.  Megjithatë gjendja e tyre shumë shpejt filloi të përkeqësohej dhe foshnjat u zhvendosën në Spitalin Sadar.
34E22DDC00000578-3621858-image-a-2_1464946282140
Daktor Raj Kumar Gupta, pediatër i këtij spitali tha:- “Ata janë të ngjitur nga beli dhe vetëm gjenitali i vajzës është i dukshëm. Madje, gjenitali i dytë është zhdukur. Ne dyshojmë se fytyra e fëmijës së dytë i përket një djali, gjë që e bën këtë rast edhe më të rrallë sepse binjakët e bashkuar janë zakonisht të gjinisë së njëjtë.34E22DE100000578-3621858-image-a-3_1464946297482
Shanset që fëmijët të mbijetojnë janë shumë të rralla. Ata duan një kujdes mjekësor shumë të veçantë dhe të kushtueshëm.”

Related

Lajme te rralla 158175351180610762

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item