Flet mamaja e të miturit: Koka e tij ishte me pika të kuqe nga shkuljet e flokëve

Pas skandalit me fëmijën e saj 3 vjeçar në kopshtin Diren, ka reaguar për herë të parë e ëmra e të miturit, i cili ishte dhunuar përre...


Pas skandalit me fëmijën e saj 3 vjeçar në kopshtin Diren, ka reaguar për herë të parë e ëmra e të miturit, i cili ishte dhunuar përreth dy orë nga administratorja e kopshtit Shabani. Jonida tregon se aktualisht ajo gjendet në spital me të birin, pasi ai i është nënshtruar disa vizitave dhe kontrolleve.
Një letër prekëse që nuk ka nevojë për më shumë komente, të cilën mund ta lexoni si më poshtë vijon.
“Anabel… Po reflektoj dhe pse në gjendje psikologjike të rëndë, e imja dhe e tim bir… Jam mami i atij vogëlushi që është rrahur barbarisht, është mbyllur brenda një dhome me errësirë çdo ditë, i shkuleshin flokët, saqë kur e laja, vëreja pika të kuqe në kokë dhe i binin flokët dhe më thoshtë vetëm: “Mami, mami”. Mjalti me arrat që i çoja shtesë, nuk i hante im bir, por kjo kriminele dhe i shijonte. Bebelinat, letrat e lagura që dërgonin fëmijët, i përdorte për vajzën dhe mbesën e saj. Kur rrihte fëmijët, ishte siguruar me një solucion “Sprait” që largonte shenjat. Aty janë dhunuar të gjithë fëmijët të cilët flasin dhe do të dëshmojnë. Djali im sa nisi duke folur në prill, por ndaloi kur e çova në kopësht. I thoja asaj çdo ditë që diçka nuk shkon me djalin tim. Ajo më thoshte: “Pasha Allahun” e mbaj si djalin tim.” Femër shumë mashtruese. Nuk mund ta besoja. Çdo ditë si nënë kisha mbytje në vetvete. Djali im ka zhvillim pak të vonuar, por nuk është autik. Dhe kjo ka qënë në dijeni që djali nuk flet. Thotë vetëm ca fjalë, sa kishte filluar të shpërthente. Është i urtë, i dashur. Është jeta ime. Fëmija reagon ndaj dhunës. Kishte instiktet dhe u mbrojt, iu dridhën duart, (në video) shkoi e përqafoi edukatoren që e trajtonte mirë. Ajo që më shqetëson është gjendja e djalit tim. Unë jam nëna e tij dhe vetëm dashuria ime do ta bëjë të kalojë gjithë këtë traumë prej 8 muajsh. Tani ndodhemi në spital dhe unë dhe im bir që është në gjendje të rëndë dhe i duhej të bënte anestezi për një rezonancë magnetike. Faleminderit të gjithë shqiptarëve.” – mbyll shkrimin e saj Jonida, mamaja e djalit të dhunuar./
*Mesazhi i nënës i është dërguar revistës Anabel/ a.k

Related

Top Lajm 7358573727630157481

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item