CNN u kushton një artikull heronjve të kombëtares shqiptare

Rrjeti televiziv amerikan CNN i ka kushtuar një artikull kombëtares shqiptare të futbollit dhe shpërblimit prej 1 milion euro të akordua...


Rrjeti televiziv amerikan CNN i ka kushtuar një artikull kombëtares shqiptare të futbollit dhe shpërblimit prej 1 milion euro të akorduar për kuqezinjtë nga qeveria shqiptare.

“Heronjve shqiptarë u jepen 1 milion euro bonus dhe pasaporta diplomatike”, shkruhet në titullin e CNN-it.

Në artikull shkruhet se: “Kryeministri Edi Rama i tha CNN-it në një intervistë ekskluzive se lojtarët kanë qenë ‘ambasadorët më të mirë’ të vendit, prandaj ata i meritonin shpërblimet dhe pasaportat diplomatike, pas heroizmit të shfaqur në finalet e Kampionatit Evropian në Francë”.

Kreu i qeverisë shqiptare vijon intervistën e tij me fjalët: “Dhënia e pasaportave diplomatike ishte akti më i ndjerë dhe simbolik”.

Related

Sport 2185484295137833789

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item