Babai i vrasësit të Orlandos: Allahu do t’i ndëshkojë homoseksualët!

Babai i Omar Mateen, personit që vrau 50 persona në Orlando ka deklaruar se e dënon veprimin e të birit. Por ai ka çuditur jo pak me...


Babai i Omar Mateen, personit që vrau 50 persona në Orlando ka deklaruar se e dënon veprimin e të birit.
Por ai ka çuditur jo pak me deklaratën se Allahu do t’i ndëshkojë homoseksualët.
“Nuk është një çështje për njerëzit. Është një vendim që i takon Allahut. Ai do t’i ndëshkojë ata që përfshihen në homoseksualizëm”, ka thënë Seddique Mir Mateen.
Sipas hetimeve të bëra nga Uashington Post, Seddique Mir Mateen është një mbështetës i talebanëve afganë.
Në vide të shumta në Youtube ai flet për ndarjen territoriale të Pakistanit dhe Afganistanit dhe lëvizjen talebane.

Related

Top Lajm 3086350815317031411

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item