Video që po thyen rrjetin: Kjo vajzë thotë të verteten për arsimin shqiptar

Faqja në Facebook Lolita, ka improvizuar pamjet e një filmi amerikan, duke i përshtatur në shqip ato dhe duke përdorur një ironi të fo...


Faqja në Facebook Lolita, ka improvizuar pamjet e një filmi amerikan, duke i përshtatur në shqip ato dhe duke përdorur një ironi të fortë si dhe motive humori.
Titulli i filmit është Freedom Writers.
Një komentuese që ironizon duke thënë se iu pre filmi te fjala “petagoke”, Lolita replikon: “Shoh qe fatkeqesisht prape duhet ta shpjegoj ironine.
Ajo fjale ishte ne gojen e nje djali qe rritet ne geto. Analogji me getot shqiptare te provinces dhe jo vetem. Te njejten fjale e shkruajtem te sakte ne gojen e mesueses.
Ju mesa dukt s’e keni vene re po ne bejme ironi gjithmone me te dyja palet.
Nuk e di a jeni mesuese por qeshni ndonjehere.
Ben mire.
Shihni videon e mëposhtme që po bën bujë në rrjet:

Related

Video 5305494859080831479

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item