Foto/ Ja ku ka jetuar Obama para se të bëhej President

Barack Obama, gruaja e tij Michelle dhe dy vajzat e tyre para se të zhvendoseshin në Shtëpinë e Bardhë kanë jetuar në zonën e Kenwood ...


Barack Obama, gruaja e tij Michelle dhe dy vajzat e tyre para se të zhvendoseshin në Shtëpinë e Bardhë kanë jetuar në zonën e Kenwood në Chicago.
Në vitin 2005, Presidenti Obama bleu shtëpinë e stilit gjeorgjian për 1.65 milionë $.
Në atë kohë pati thashetheme se biznesmeni Tony Rezko ishte i përfshirë në marrëveshjen e shit-blerjes, i cili më pas ishte edhe një prej sponsorve kryesorë të Obamës gjatë fushatës për President.
Shtëpia ku Obama ka jetuar fëmijërinë e tij në vitet 1970-1972 në Jakarta sot kap vlerën e rreth 3 milionë $.
Pasi u zgjodh President, Obama vendosi të merrte me qira një shtëpi pushimi në Kailua, Hawai, rreth 30 minuta larg vendinin kur më 4 gusht 1961 ai ka lindur.


Related

Top Lajm 3429600282182534668

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item