EULEX-i e çon Azem Sylën në burgun e Dyzit (Video)

Ish deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji nga një gjyqtar i EULEX-...


Ish deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji nga një gjyqtar i EULEX-it.

Kështu thuhet në një njoftim të Gjykatës Themelore në Prishtinë, ku theksohet se gjyqtari i procedurës paraprake të EULEX-it kishte lëshuar një flet-arrest për të pandehurin më 26 prill.

Në njoftim theksohet se rastin është duke e ndjekur penalisht Prokuroria Speciale e Kosovës.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Azem Syla është kthyer nga Shqipëria dhe i është dorëzuar Policisë së EULEX-it në pikëkalimin kufitar në Morinë te premten paradite.

Azem Syla dyshohet si kreu i një grupi kriminal prej 51 personash që dyshohet se kanë tjetërsuar prona shoqërore në shumë afër 30 milionë euro.


Related

Top Lajmi 8063368657231586801

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item