Barcelona, 1 pikë mbi Realin; kampione e Spanjës për të 24-tën herë

Barcelona ka mundur 3-0 Granada, falë një triplete të Luis Suares, duke fituar kështu për të 24-tën herë titullin kampione e Spanjës, k...


Barcelona ka mundur 3-0 Granada, falë një triplete të Luis Suares, duke fituar kështu për të 24-tën herë titullin kampione e Spanjës, këtë herë me Luis Enrique në pankinë.

Katalanasit kanë lënë pas vetëm me 1 pikë rivalët historikë të Real Madrid, që kanë arritur një fitore të padobishme në fushën e La Coruna, 2-0 kundër Deportivo.

Të dielën në Spanjë luhen të ashtuquajturat “ndeshjet e shpëtimit”, ku janë të përfshira skuadrat Getafe, Rayo dhe Gijon, vetëm njëra prej të cilave do të mund të qëndrojë në La Liga.

Related

Sport 1331516061057469234

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item