Akuza e rëndë e Trump: Pyesni Hillary-n kush e rrëzoi avionin!

Donald Trump vijon të sulmojë çdo ditë dhe për çdo gjë rivalen e tij demokrate Hillary Clinton. Ai ka thënë dje mbrëma se duhet pyet...


Donald Trump vijon të sulmojë çdo ditë dhe për çdo gjë rivalen e tij demokrate Hillary Clinton.
Ai ka thënë dje mbrëma se duhet pyetur Hillary për rrëzimin e avionit të EgyptAir në Mesdhe.
“Hillary nuk është e përshtatshme për presidente dhe pozicionet e saj janë të gabuara. Pyeteni atë se kush e shkaktoi rrëzimin e avionit në Mesdhe”, ka deklaruar Trump.
Ai shtoi se kandidatja demokrate nuk di si të luftojë terrorizmin dhe ka ide të gabuara lidhur me këtë gjë.
“Sanders tha saktë se Hillary nuk është e kualifikuar për presidente. Ajo ka ide të gabuara për mënyrën se si ndalet terrorizmi”, tha Trump.
Shpesh Trump ka akuzar Clinton se politika e saj e jashtme, kryesisht në Libi, ka bërë që të ngrihet terrorizmi dhe ekstremistët.

Related

Botë 1498196576933022776

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item