2 përbërës që pastrojnë trupin nga parazitët dhe heqin dhjamin

Ju pëlqejnë shumë ëmbëlsirat? Fatkeqësisht, shumica e njerëzve (jo vetëm fëmijët) janë të varur ndaj ëmbëlsirave. E keni menduar ndonj...


Ju pëlqejnë shumë ëmbëlsirat? Fatkeqësisht, shumica e njerëzve (jo vetëm fëmijët) janë të varur ndaj ëmbëlsirave. E keni menduar ndonjëherë se përse ndodh kjo?
Ka dy arsye kryesore:
  1. Parazitët në trup
  2. Stresi
Kur njerëzit hanë shumë ëmbëlsira, ata krijojnë kushte për grumbullimin e tepërt të mukusit në trup, i cili është bazë për zhvillimin dhe shumimin e kërpudhave dhe baktereve. Kjo recetë me karafil dhe fara liri do t’ju ndihmojë në eliminimin e parazitëve nga trupi dhe për rënien në peshë.
Përbërësit: ­100 gramë fara liri ­10 gramë karafil të thatë (pluhur) Përbërësit duhet të jenë pluhur.
Pluhurin e përfituar nga përzierja e të gjithë përbërësve mund ta përzieni me ujë të ngrohtë, ose mund ta shtoni në kos.
Duhet të merrni 2 lugë çdo mëngjes për 3 ditë. Pas 3 ditësh, bëni një pushim 3­ ditor dhe filloni konsumimin përsëri. Ju duhet të ndiqni këtë procedurë për rreth një muaj.

Related

Shëndet & estetikë 3139357385725241237

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item