Vrasja në Tiranë: Jurgen Kurti lë qelinë, mbetet në burg daja i tij

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën arrest shtëpie me mbikqyrje elektronike për Jurgen Kurtin, 23-vjeçarin e dyshuar për vrasjen e të ati...


Gjykata e Tiranës ka dhënë masën arrest shtëpie me mbikqyrje elektronike për Jurgen Kurtin, 23-vjeçarin e dyshuar për vrasjen e të atit disa ditë më parë.
Ndërsa për dajën e tij, Leonard Ristani, masa e arrestit është dhënë në spital, ku ka marrë arrest me burg.
Jurgen Kurti dhe daja i tij janë autorët e dyshuar të vrasjes së 49-vjeçarit Artur Kurti, tri ditë më parë në Tiranë.
Policia tha se konflikti ka ardhur pas disa zënkash në jetën bashkëshortore të viktimës. Ende nuk dihet pse viktima sulmoi me thikë kunatin dhe të birin./TCH

Related

Top Lajm 8436572002082140769

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item