Video: Atletico eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

Atletico Madrid ka mposhtur dhe eliminuar kampionin e Evropës Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Skuadra e Atletico Madridit ka sh...


Atletico Madrid ka mposhtur dhe eliminuar kampionin e Evropës Barcelonën nga Liga e Kampionëve.
Skuadra e Atletico Madridit ka shënuar fitore 2:0 kundër Barcelonës, për të eliminuar atë nga Liga e Kampionëve.
Atletico është kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2, pasi ndeshja e parë në Barcelonë kishte përfunduar 2:1 në të mirë të vendësve.
Të dy golat për Atleticon i shënoi Antonie Griezmann, një në pjesën e parë dhe një në pjesën e dytë.
Atletico kështu bëhet skuadra e katërt që kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi tashmë një gjë të tillë e kanë bërë edhe Real Madrid, Manchester City dhe Bayern Munich. /Express

Related

Sport 7955708396624467778

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item