Trump: Nëse zgjidhem president, Rusia aleati ynë i madh

Donald Trump fitoi në pesë shtetet ku u bënë votimet dje dhe në deklaratën e fitores ka folur edhe për politikën e jashtme nëse zgjidh...


Donald Trump fitoi në pesë shtetet ku u bënë votimet dje dhe në deklaratën e fitores ka folur edhe për politikën e jashtme nëse zgjidhet president i SHBA-vë.
Ai tha se do përmirësoje marrëdhëniet me Rusinë dhe Kinën.
“Ne do të krijojmë marrëdhënie të shkëlqyera me Putin dhe Rusinë nëse unë zgjidhem president”, tha miliarderi nga Kulla Trump, pas fitores së djeshme.
Ai tha se do përmirësojë marrëdhëniet edhe me Kinën, pavarësisht se ka deklaruar më parë se do të bllokojë produktet kineze që hyjnë në Amerikë.
Ide kontradiktore këto të miliarderit,  që ndoshta amerikanëve nuk do t’u pëlqejnë shumë.

Related

Top Lajm 7580448127043426362

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item