Rrëfehet Armina: Si arrita të bëj për vete familjen Berisha

Fashionistja Armina Mevlani ka pozuar për herë të parë për një revistë prestigjioze ndërkombëtare, siç është “Velvet”, në versionin ita...


Fashionistja Armina Mevlani ka pozuar për herë të parë për një revistë prestigjioze ndërkombëtare, siç është “Velvet”, në versionin italian. Ish-Miss Albania ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram momente nga realizimi i këtij seti mbresëlënës përmes një videoje të shkurtër, ku bie në sy luksi i veshjeve dhe grimi profesional. Bashkë me këtë eksperiencë të veçantë dhe setit të realizuar nga Eugenio Qose, Armina vjen në këtë rrëfim të parë pas fotove ku ishte e pranishme në të njëjtën tavolinë me familjen e partnerit të saj, Shkëlzen Berisha, djali i ishkryeministrit Sali Berisha.
Tri vite pasi nisën historinë e tyre të dashurisë, Armina dhe Shkëlzeni, përveçse po bashkëjetojnë, shkëmbejnë vizita në familjet e njëritjetrit, që nënkupton se tashmë lidhja është zyrtarizuar. Po si ndihet në rolin e nuses në familjen e njohur të politikës shqiptare, karrierën si sipërmarrëse e biznesit të veshjeve, bashkë- jetesën me Shkëlzen Berishën e hapat më tej, dhe disa sekrete të mbajtjes së trupit në formë ajo i rrëfen për gazetën “Panorama”. Armina zbulon më shumë se si ia del të menaxhojë lidhjen e saj, edhe pse i duhet të udhëtojë shpesh jashtë vendit për punë, dhe kujdesin për formën ideale fizike që e bën të jetë e gatshme për të pozuar si modele në çdo stinë…
Ke pozuar për numrin e fundit të revistës prestigjioze “Velvet”, një eksperiencë shumë e bukur kur e mendon. Çfarë mund të na rrëfesh për paskuintat e një seti fotosh aq luksoz?
Mund të them që ndihem shumë e lumtur, pasi është eksperienca ime e parë në një editorial mode për një revistë ndërkombëtare. Kjo revistë sapo ka dalë në treg dhe menjëherë ia kam ndjerë të mirat për shkak të rritjes sime në rrjete sociale. Bashkëpunimi im nisi si një blogere, pra për shkak të blogut që unë kam tashmë.
Si ishte të punoje për fotot e tyre, çfarë kriteresh duhet të plotësoje?
Sigurisht, puna serioze dhe me orarin më të zgjatur nga gjithë setet e mia fotografike, që kam realizuar deri më tani. Ishin të përpiktë dhe donin që çdo gjë të realizohej në perfeksion, ashtu siç duhet të jetë në fakt. Pata fatin që fotografi ishte shqiptari që tashmë punon më shumë jashtë, Eugenio Qose.
Për çfarë u tërhoqi vëmendjen fiziku yt në konceptin e këtij editoriali mode?
Ideja e këtij editoriali ishte “Boss Lady”, pra një vajzë e re sipërmarrëse. Gjatë jav- ës së modës, rastësisht unë takova jashtë një sfilate Eugenion, me të cilin sapo kisha bërë foto. Ai ishte bashkë me kryeredaktoren e revistës, e cila sapo më pa, më pëlqeu dhe më pas më bëri “follow” në Instagram. Pas pak ditësh mora lajmin e setit fotografik që duhet të realizoja, për të cilin isha përzgjedhur.
Cilat personazhe të njohura apo blogere kanë qenë pjesë e kësaj rubrike më parë?
Për këtë revistë kanë pozuar shumë modele me famë botërore, apo edhe blogere shumë të njohura. Ndihem e privilegjuar që pata mundësinë të jem pjesë e kësaj reviste.
Partneri yt, Shkëlzen Berisha, është pranë seteve fotografike, dhe për çfarë të këshillon në raste të tilla?
Ka pasur raste kur ka qenë edhe Zeni pjesë e tyre, por shumicën e rastit jam e shoqëruar nga kolegë apo mikesha, që mund të jenë pjesë e kësaj fushe. Zeni më këshillon se çfarë i pëlqen apo nuk i pëlqen në sete të ndryshme fotografike, kur ulemi dhe i shohim fotot para se të përzgjidhen për publikim. Por jo në të gjitha rastet.
Fotot pranë familjes së Shkëlzenit patën bujë në media. Si ndodhi që u bashkuat në një tryezë të ngushtë, dhe a takoheni më shpesh tani?
Unë e kam pohuar edhe më parë që takohemi shumë shpesh, në fundjava apo evente familjare sigurisht.
Ke qenë në shtëpinë e tyre për të gatuar ndonjëherë për prindërit e Shkëlzenit, pasi je shprehur se të pëlqen kuzhina?
Unë jam shprehur thjesht që di të bëj tre apo katër pjata dhe ato di t’i bëj mirë. Nuk është pasioni im gatimi, thjesht kur kam miq të ftuar, më pëlqen t’i respektoj duke bërë diçka të vogël si supë, mish apo makarona. Për prindërit e Shkëlzenit ka ndodhur që kam qenë dhe kam asistuar për t’i ndihmuar, por kaq. Mendoj se ata ushqehen shëndetshëm dhe kjo është diçka shumë e mirë dhe që na bashkon.
Po Shkëlzeni ka qenë i pranishëm në ndonjë darkë të familjes tënde?
Zeni është pjesë e jetës sime, ashtu sikurse është edhe familja ime, ndaj ato nuk mund të qëndrojnë të ndara. Sigurisht që Zeni ka qenë pjese e drekave apo darkave të mia familjare.
Keni një sekret të bashkëjetesës suaj të lumtur?
Sekreti është mirëkuptimi dhe respekti që shkëmbejmë në çift.
Keni bërë ndonjë plan më konkret në çift, dhe çfarë hapi tjetër të rëndësishëm planifikoni të hidhni?
Ne sigurisht kemi diskutuar për hapa të tjerë, por për momentin asgjë konkrete që mund ta ndaj me mediat. Po vazhdojmë të jetojmë së bashku dhe të ndajmë momente të bukura. Mundohemi gjithashtu që jetën private ta mbajmë private shumicën e rasteve.
Cila është e mira dhe e keqja e të qenit çift për një vajzë në karrierë si ty, me një jetë në lëvizje e plot udhëtime?
Ne dimë t’i ndajmë gjërat, kur duhet punuar e kur duhet bërë qejf, apo cili udhëtim është për punë, apo qejf. Kjo jetë intensive na bën të vlerë- sojmë shumë njëri-tjetrin, dhe t’i gëzojmë momentet kur jemi bashkë. Zeni më mirëkupton dhe mundohet të më shoqërojë, ashtu sikurse unë bëj me të. Unë jam gjithmonë në lëvizje, pasi jam tepër kërkuese në punën time dhe ajo që vlerësoj është që Shkëlzeni më mirëkupton në këtë gjë. Por më duhet të pranoj që pavarësisht jetës së mbushur me punë, ne gjejmë gjithmonë kohë për njëri-tjetrin.
Bëheni xhelozë në raste njohjesh të reja dhe deri ku shkon kontrolli që i bëni njëri-tjetrit?
Xhelozia është pjesë e dashurisë dhe lidhjes, por te ne më shumë ka mbizotëruar besimi, sesa xhelozia. Deri sot nuk kemi pasur të tilla probleme dhe shpresoj që në të ardhmen të vazhdojmë kështu. Tashmë kemi vite së bashku dhe lidhja ka ardhur duke u forcuar.
Ndërkaq, sapo je kthyer nga disa ditë pushime të papara në Malibu, ku bënë përshtypje rrobabanjot e bashkuara që kishe veshur. Pse ky stil ku shfaqesh më shumë e mbuluar?
Në fakt unë isha në Los Angeles, dhe në Malibu shkova vetëm një ditë, pasi ishte vetëm 30 minuta larg. Më kanë pëlqyer shumë plazhet, por edhe qyteti. Rrobabanjot i përzgjodha trup, pasi tashmë po kthehet moda e viteve ’90 dhe këto lloj rrobabanjosh i përkasin asaj mode. Mendova që Malibuja ishte vendi perfekt për t’i veshur.
armina-mevlani-makina-luksoze-nuk-euml-sht-euml-e-imja_hd
Je komentuar si vajza e njohur në format më të mira fizike aktualisht. Çfarë mund të na zbulosh rreth regjimit ushqimor të alternuar me ushtrime në palestër?
Shumë faleminderit për konstatimin! Prej dy vitesh, tashmë në mënyrë intensive, i jam dedikuar trupit tim, pasi pas të 20-tave kuptova që është gjëja më e rëndësishme që kemi. Për këtë arsye ushqehem shëndetshëm, por nuk mbaj dietë asnjëherë. Ushtrohem rregullisht në palestër me mamin tim, dhe ndjek kurse joge. Ushtrohem katër herë në javë dhe gjatë kohës që jam në udhëtim mundohem që ta ndjek sërish, qoftë edhe sikur dy herë gjatë kohës që jam atje, me ndonjë palestër që më del afër.
armina mevlani
Televizioni është puna që të dha famën e dëshiruar, ke marrë ndonjë ofertë të re që mund të të rikthejë në ekran?
Sigurisht kam pasur disa oferta, të cilat po i mendoj dhe po i peshoj, pasi kam edhe ngarkesën e dyqanit dhe blog-ut. Por nëse do ketë diçka në televizion, do të jetë vetëm për një përzgjedhje shumë të veçantë dhe të menduar mirë nga ana ime.Related

Showbiz 2886295007418350866

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item