Qitro dhe mjalt, pija ideale pas ushqimit

Nëse ndiheni të fryrë pas çdo ushqimi dhe nuk dini se si ta ndihmoni veten, atëherë kjo është zgjidhja. Kjo pije ‘magjike’ duhet të pihe...


Nëse ndiheni të fryrë pas çdo ushqimi dhe nuk dini se si ta ndihmoni veten, atëherë kjo është zgjidhja. Kjo pije ‘magjike’ duhet të pihet të paktën një orë pas ushqimit Për ta përgatitur atë ju duhen vetëm këta dy përbërës: Një lugë gjelle mjaltë  dhe një qitro. Për ta përgatitur së pari, duhet ta prisni përgjysmë qitron dhe t’ia hiqni tulin me lugë. Më pas, vendosni tulin e qitron dhe mjaltin në një dhe përzieni derisa të bëhet një masë homogjene.  Jo vetëm që do të ndjeheni më mirë pas çdo ushqimi, por gjithashtu do të humbni edhe peshë.


Related

Shëndet & estetikë 1709234629732580524

Arkivi

Kontakt

Name

Email *

Message *

STUDJESA PETROL

item